Náměstí 17, 38226 Horní Planá, +420 777 173 345

Lipno v zimě

Zima na Lipně

Lipensko je vyhledávanou destinací, jejíž předností je atraktivní nabídka volnočasových aktivit nejen v letní a zimní sezóně, ale i v období jarních a podzimních měsíců. Tomu odpovídá i množství a kvalita služeb.

Dominantou zimní sezóny je Skiareál Lipno, který je jediným pětihvězdičkovým areálem v Jihočeském kraji.


Bruslařská dráha Lipno

V sezóně 2011/2012 se podařilo poprvé v historii propojit oba bruslařské okruhy (Horní Planá – Černá v Pošumaví a Lipno nad Vltavou – Frymburk). Vznikla tak možnost přebruslit Lipno téměř po celé jeho délce a trasa má úctyhodných 38 km ! (Propojení se upravuje podle možností a stavu ledu na Lipně).


Skiareál Hochficht

Nová multifunkční budova Skiarena Hochficht nabídne v dolní stanici u hlavního parkoviště novou restauraci pro 800 osob, kavárnu s dětským koutkem, pokladny, stanici horské služby a lyžařskou školu s půjčovnou a prodejnou Intersport. Součástí rozsáhlé modernizace za desítky milionů korun je i výstavba nového dětského parku, sáňkařské dráhy, protipovodňové ochrany, bio-kotelny a garáže pro rolby.


Skiareál Lipno

Skiareál Lipno, jediné pětihvězdičkové středisko v Jihočeském kraji, je nejkomplexnějším rodinným lyžařským areálem v České republice. Čekají na Vás perfektně upravené, bezpečné a zasněžované sjezdovky o celkové délce 8,3 km, špičkově vybavená výuková hřiště s pojízdnými koberci, tři čtyřsedačkové lanovky, skicrossová dráha i snowpark.


Běžecké trasy Schöneben – Rakousko

Velký běžecký areál – centrum severského lyžování na Šumavě ve výšce 1000 m n. m. K dispozici je 70 km profesionálně upravovaných tras. Okruhy jsou rozděleny podle náročnosti a délky. Jedna trať také vede k parkovišti u dolní stanice čtyřsedačkové lanovky na Hochfi cht. Böhmerwaldarena Schöneben nabízí běžkařskou školu, půjčovnu lyžařského vybavení a převlékací kabiny se sociálním zařízením. V okolí naleznete jedny z nejlepších běžeckých tratí celého Rakouska.